Optimer din produktion og opnå besparelser

Præstmark har flere komponenter end dem du har i forvejen

De fleste kender Præstmark fra de delkomponenter de køber i forvejen, men ikke alle er klar over, at Præstmark har så bredt et udvalg af komponenter, at du kan reducere antallet af leverandører og samle indkøbet af disse komponenter.

 Derudover kan Præstmark lave delmontage, så kunden kun behøver at købe ét varenummer og ikke f.eks. 5 varenumre hos 5 forskellige leverandører –  se eksempel på  montager i nedenstående videoer.

Dermed sparer Præstmarks kunder tid og ressourcer til indkøb, men også logistikomkostninger da varen kun skal have én lokation på lager.

Ovenstående gør at der bliver frigjort arbejdskraft i produktionen, da i ikke skal stå for montagen.

Hvis du vil have yderligere informationer, er du velkommen til at kontakte os. 

Følg os på LinkedIn, hvor vi løbende lægger nye løsninger og produkter op. 

www.praestmark.dk   •   38 88 44 00   • sales@praestmark

Følg os på LinkedIn, hvor vi løbende lægger nye løsninger og produkter op. 

www.praestmark.dk   •   38 88 44 00   • sales@praestmark.dk

Email
LinkedIn
Facebook

NYT NØGLEFRIT ADGANGSSYSTEM TIL ALLE

Luk op med din Mobil for at få adgang til dit skab.

Værkføren administrerer adgangen til samtlige skabe via sin App og giver individuel adgang til f.eks. værktøjs-/kemikalie-/administrations- og elskabe.
Ingen nøgleadministration og let adgang via gratis App.
Southco Keypanion App process
Præstmark montage

Optimer din produktion og opnå besparelser

Præstmark har flere komponenter end dem du har i forvejen ...
Læs mere →